OCR

Dyskusje dotyczące Oprogramowania.

Moderatorzy: Guz-00, Żandarmeria forumowa

OCR

Postprzez Rocker » 18 maja 2011, 22:51

Mam pytanie.
Szukam od jakiegoś czasu programu który będzie potrafił poprawnie "zczytać" tekst ze zdjęcia.
Tak wiem że są programy OCR /sam testowałem parę/, ale niestety do tej pory nie trafiłem jeszcze na taki, który by nie miał problemów z polskimi znakami. Większość z nich wstawia krzaczki itp, etc. I wtedy poprawianie takiego tekstu jest dłuższe i gorsze niż samodzielne przepisanie go na kompie.
Może ktoś z forumowiczów jest w stanie mi pomóc i podesłać linka do takiego freewarowego programu.
Rocker

Re: OCR

Postprzez Klepczar » 18 maja 2011, 23:43

Rocker napisał(a): freewarowego programu.

nie ma.

w pracy spędziłem dwa tygodnie na testowaniu różnych readerów i żaden nie radził sobie z polskimi znakami (a testowaliśmy także te płatne które dało się scracić...)

doszliśmy do wniosku że szybciej sekretarka to przepisze niż uda się tak dobrać programy by sczytywał skany na tyle dokładnie by się potem nie zesrać poprawiając...
Klepczar

Postprzez Rocker » 19 maja 2011, 00:08

Ja znalazłem za 199 zł - ale szukam jeszcze czegoś freewerowego. Ten co znalazłem radzi sobie nie tylko z polskimi znakami ale też z przenoszeniem wyrazów między liniami, ładnie je łącząc /zazwyczaj/. Poprawienie tekstu z około 15 zdjęć zajeło mi w sumie niecałe 20 minut. Efekt masz na forum wewnętrznym :].
Rocker

Postprzez Klepczar » 19 maja 2011, 07:36

no cóż my tak próbowaliśmy sczytywać dokumenty z archiwum i jak mówię - nie opłaca się.
Klepczar

Powrót do Oprogramowanie