Wojna w Wietnamie, sprzęt amerykański, jednostki ciekawostki

Rekonstrukcja wojsk amerykanskich z czasu Wietnamu.

Moderator: Żandarmeria forumowa

Wojna w Wietnamie, sprzęt amerykański, jednostki ciekawostki

Postprzez Winiar » 19 mar 2012, 18:33

Cześć,
Potrzebuję pomocy, tak jak w temacie. W środę mam przygotować prezentację wyposażenia i umundurowania żołnierza USA pod czas Wojny w Wietnamie.
Mam oczywiście swój sprzęt i mundur, ale potrzebuję jakiś ciekawych informacji o nim.
Przydadzą się również info o jednostkach takich jak:
1st Air Cavalry Division
101st Airborne Division
Delta Force
Navy SEALs

Za wszelkie informacje, zdjęcia, czy filmy wielkie dzięki.
Ostatnio edytowano 24 mar 2012, 01:04 przez Winiar, łącznie edytowano 1 raz
Don't follow me, I'm lost too...
Winiar

Re: Wojna w Wietnamie, sprzęt amerykański, jednostki ciekawo

Postprzez Szajbov » 19 mar 2012, 19:27

zapytaj cioci wikipedii xD
Obrazek
Szajbov

Postprzez Winiar » 19 mar 2012, 20:26

Tak, wikipedi używam, ale tu chodzi o informacje od ludzi którzy od lat są w temacie i mają info których nie ma w wikipedii lub
jest je trudno znaleźć. Jak nie masz nic do powiedzenia w temacie to proszę odpuść sobie spam.
Winiar

Postprzez FlyingCat » 19 mar 2012, 21:04

W takim razie użyj opcji szukaj na tym forum - kilka ładnych stron i masa linków w jednym temacie, są to właśnie
informacje od ludzi którzy od lat są w temacie i mają info których nie ma w wikipedii
:padam:

:cwaniak: A przy okazji;
... Jak nie masz nic do powiedzenia {od SIEBIE - przypisek FC} w temacie...

... to lepiej sobie odpuść te prezentacje, bo moze się okazać ze wyjdzie Ci z tego kompromitacja (jeśli np. słuchacze będą lepiej zorientowani w temacie od prelegenta :rotfl:

:mur: Po ludzku?
Nie ma sensu dublować tematu który tworzony był na forum kilka lat zbiorem przypadkowych linków, których na dodatek nie będzie czasu, chęci i ochoty kontrolować i korygować. :mur:
Dlaczego FlyingCat? Jak mnie poznasz to zrozumiesz.
Nieco poważniej? Lubię latać, a naturę mam kocią. I tyle powinno wystarczyć na początek...
FlyingCat

Postprzez Oli » 19 mar 2012, 23:17

hahaha masz sprzęt i nie wiesz nic o nim dobre chciałbym zobaczyć ten szpej :super:
Obrazek
Obrazek

My Grace will lead me home
We are the guardians of freedom
Oli

Postprzez Ponury » 20 mar 2012, 01:07

Prosze ja Cie Oli ;p
Obrazek
ObrazekObrazek
"Pony Hates You All"
Ponury

Postprzez Klepczar » 20 mar 2012, 09:30

kolega winiar już zasłyną próbami oszustwa w dziale bazar,
więc ten namowy szpej to też pewnie za free oddaje i to nie swój tylko brata... czy inne machlojki...

a Wy jesteście niedobrzy bo nie dość że nie daliście się dymać w bazarze to teraz nie chcecie mu streścić zawartości internetu na temat namu...
cóż za niekoleżeńscy gracze na tym forum...
Klepczar

Postprzez Maniek zabujec » 20 mar 2012, 09:34

life is brutal a żeby nie było off topu to powiem że delty nie było w namie bo powstała w 77 :p natomiast bardziej mnie ciekawi czy znalazłby jeansy lee z epoki np do sealsów czy zielonych beretów XD
EVERY MINUTE YOU SIT IN YOUR ROOM YOU GET WEAKER EVERY MINUTE I CROUCH ON MOKRY ŁUG I GET STRONGER XD
WWW.3FR.WEEBLY.COM
Maniek zabujec

Postprzez Ponury » 20 mar 2012, 14:38

Na pewno by znalazł jakieś po dziadku brata swojej babci.
ObrazekObrazek
"Pony Hates You All"
Ponury

Postprzez Oli » 20 mar 2012, 17:52

No ponury rozjebałeś system
Obrazek
Obrazek

My Grace will lead me home
We are the guardians of freedom
Oli

Postprzez Winiar » 22 mar 2012, 21:42

"hahaha masz sprzęt i nie wiesz nic o nim dobre chciałbym zobaczyć ten szpej"
Kto ci powiedział, że nic nie wiem o nim. Prosiłem tylko o ciekawostki i info licząc na to że podacie coś czego ja nie wiem.
A wyposażenie mam takie:
M1 + Mitchell
2xładownica m56
manierka + pokrowiec m56
szelki typu H m56
pas m56
Buttpack m61
jungle boots 3rd pattern
kompastówka m56+m67
ładownica na magazynki do colta 1911
latarka z nam ery
kompas z nam ery
pokrowiec na saperkę m56 + saperka z nam ery
płyn na insekty z nam ery
Natomiast jeżeli chodzi o mundur to mam:
mundur Tropical Combat Uniform 3rd pattern (bluza i spodnie)

"kolega winiar już zasłyną próbami oszustwa w dziale bazar"

Widzę, że pamiętny jesteś
"a Wy jesteście niedobrzy bo nie dość że nie daliście się dymać w bazarze to teraz nie chcecie mu streścić zawartości Internetu na temat namu...
cóż za niekoleżeńscy gracze na tym forum..."

W dziale bazar chciałem zaoferować użytkownikom tego forum rzeczy nowe, które dostałem w prezencie w bardzo dobrej cenie, więc o co chodzi z dymaniem?
Wielkie dzięki za pomoc, na prawdę można na was liczyć...
"to lepiej sobie odpuść te prezentacje, bo może się okazać ze wyjdzie Ci z tego kompromitacja (jeśli np. słuchacze będą lepiej zorientowani w temacie od prelegenta"
Niestety muszę cię zmartwić bo prezentacja wypadła super. Prelegent zna się na temacie i ma talent do wystąpień, więc słuchacze byli zachwyceni.

Aaaa, jeszcze jedno, gdzie moje maniery...
Ponury, fajny masz szpej :]
Ostatnio edytowano 24 mar 2012, 01:06 przez Winiar, łącznie edytowano 1 raz
Winiar

Postprzez FlyingCat » 23 mar 2012, 02:21

które dostałem w prezencie w bardzo dobrej cenie

Zdaje się ze czegoś nie rozumiem :hyhy: - w końcu dostałeś "w prezencie", czy "w bardzo dobrej cenie". No chyba że "polska jensyk być trudna jenzyk, scególnie w temacie skladnia i gramatyka" [o Modowie - nie piszcie, proszę na czerwono, że Kot zapomniał czego go w szkole nauczyli]

Niestety muszę cię zmartwić bo prezentacja wypadła super. Prelegent zna się na temacie i ma talent do wystąpień, więc słuchacze byli zachwyceni.

Niestety muszę Cię zmartwić, ale dobry Prelegent jest w stanie stworzyć na słuchaczach wrażenie swojej erudycji i "bycia ekspertem" sposobem prezentacji materiału i postawą jaką prezentuje (mowa ciała). Klasycznym przykładem tego zjawiska są w naszej rzeczywistości 'handlowcy", czyli mrowiąc inaczej "sprzedawcy bezpośredni" (a po polsku handlarze) wciskający ludziom dzięki podstawom wiedzy socjotechnicznej rzeczy które są im niepotrzebne i "przy okazji" okazujące się bublami.
Zakładając, że prelekcję prowadziłeś w szkole (bez względu na jej stopień) wśród rówieśników z Twojego rocznika, którzy nie mieli wiedzy merytorycznej "w temacie" prelekcji, to dzięki "pomocom naukowym" sukces miałeś gwarantowany.

Wnioskując z "listy szpeju" (nawiasem mówiąc dość chaotycznej i mało merytorycznej), oraz sposobu jej prezentacji na forum skupiającym bądź, co bądź ludzi obeznanych w większości z tematem można wnioskować, że poziom prelekcji był co najmniej "tak wysoki" jak wzmiankowana "lista". Dlaczego? Bo jeśli uważasz, że wykaz umundurowania, oporządzenia i wyposażenia odzwierciedla jakikolwiek historyczny "model GI" z tamtego okresu, to niestety musisz jeszcze sporo czasu poświecić na pogłębianie wiedzy o tym okresie historii wojskowości. Uściślając moja wypowiedź; kolekcja (zakładając że oryginalna w 100%) jest całkiem ciekawa, ale chaotyczna i niespójna w swoim charakterze. Zawiera przedmioty z różnych okresów konfliktu wietnamskiego, czasem całkowicie niewspółgrające ze sobą.

Gratuluję Ci w tym miejscu sukcesu - jakim niewątpliwie było to, że prelekcja miał miejsce, przebiegła bez widocznych wpadek i nie zakończyła się wygwizdanie i defenestracją prelegenta.
Jednak nadal sądzę że je wartość poznawcza i merytoryczna dla słuchaczy była co najwyżej mierna - do tak obszernego i trudnego tematu przygotowywać się należy miesiącami (jeśli nie dłużnej), a nie przez trzy dni i to na dodatek prosząc na forum o "podanie gotowców".

Jeśli w przyszłości chciałbyś uzyskać pomoc merytoryczną w przygotowaniu naprawdę wartościowej prelekcji na temat historii militariów - pytaj o KONKRETNE rzeczy i fakty.
Odpowiednie przygotowane pytania skierowane do społeczności, wśród której można liczyć na obecność fachowców tematu gwarantuje sprowokowanie merytorycznej i poznawczej dyskusji, z której można wyciągnąć wartościowe informacje i porady. Na takie podbudowie (stanowiącej dodatek do ugruntowanej wiedzy teoretycznej wyniesionej ze studiowania materiałów źródłowych i opracowań) można pokusić się o przygotowanie prelekcji na akceptowalnym poziomie.

Na koniec - nie dziw się, że po tym jak "zabłysnąłeś" na "Bazarku" oraz sposobie w jaki usiłowałeś zachęcić nas od pomocy zostałeś potraktowany tak, a nie inaczej przez (cóż trzeba to przyznać) dość hermetyczne i pamiętliwe środowisko ludzi z pewnymi ambicjami.
Dlaczego FlyingCat? Jak mnie poznasz to zrozumiesz.
Nieco poważniej? Lubię latać, a naturę mam kocią. I tyle powinno wystarczyć na początek...
FlyingCat

Postprzez Winiar » 23 mar 2012, 10:01

"które dostałem w prezencie w bardzo dobrej cenie"
Chodzilo tu o to ze dostalem pewne rzeczy w prezencie i chcialem je sprzedac w bardo dobrej cenie.
Jednak mozna to tez wytlumaczyc w ten sposob ze ktos dostal w prezencie rabat dzieki czemu kupil cos w dobrej cenie...
CO w moim sprzecie jest chaotyczne? W prezentacji opowiadalem nie tylko o sprzecie ale tez o historii i bitwach.
Winiar

Postprzez Klepczar » 23 mar 2012, 10:07

Znowu olewasz regulamin...
"Zabrania się korzystania z czcionki koloru czerwonego (i zbliżonych do czerwonego) w postach i podpisach. Kolor ten zarezerwowany jest dla obsługi forum.".
Klepczar

Postprzez Ponury » 23 mar 2012, 16:29

To żeś mi pojechał, się aż chyba nie pozbieram teraz :C. Po prostu mistrz ciętej riposty :C.
ObrazekObrazek
"Pony Hates You All"
Ponury

Następna strona

Powrót do NAM Era