LRRP

Rekonstrukcja wojsk amerykanskich z czasu Wietnamu.

Moderator: Żandarmeria forumowa

Postprzez SAT CONG » 21 maja 2009, 17:28

Kolego Moses wystarczy że wejdziesz sobie na stronę weteranów Co L i tam wyraźnie jest napisane GAS MASK!!!Nie będę się upierać że na każdy patrol zabierali maski ale jednak były akcje które wymagały tego. Dalej skoro napisane jest że zabierali na patrole maski to z pewnością nosili je w torbach do tego przeznaczonych. NIGDZIE w żadnym spisie ani Twoim który tu przytaczasz ani w tych co ja mam nie jest napisane torba na maske!! Wiec nie mam podstaw twierdzić ze zabierali na patrole TORBY OD MASEK żeby nosić w nich racje czy dodatkowe amo. Jeśli masz lub znajdziesz takie info to proszę przedstaw mi je. Myślę że jak byś doczytał w książkach lub necie to wiedział byś ze szpej miał swoje dokładne rozmieszczenie a nie przypadkowe jak by się mogło wydawać :)
SAT CONG

Postprzez Nervous » 21 maja 2009, 17:31

Moses napisał(a):Qrde czuje sie jakbym dyskutowal z kretynem.

Również nie mogę się pozbyć tego uczucia.

Moses napisał(a):wiec tak NIe jestes zadym guru w temacie namu

Dokładnie tak, daleko mi nawet do eksperstwa, ciagle ucze sie czegos nowego

Moses napisał(a): (ja tez nie)

To na pewno

Moses napisał(a):jezeli chcesz dyskutowac zrozum to, bo poki co widze ze jestes osoba ktora uwaza ze pozjadala wszystkie rozumy

To na razie Ty szpanujesz skrutami i okresleniami

Moses napisał(a):pozatym chyba posiadasz jakas magiczna umiejetnosc rozpoznawania po zdjeciach co panowie nosili ze soba we wspomnianych

Wiem jak wyglądał sprzęt, widze co jest na zdjeciu i mam odpowiedź, nie ma w tym zadnej magii

Moses napisał(a):rozkazamii napodstawie SOP z tychze (jestem ciekaw czy mamy pojecie co to jest? )

Szpaner.

Moses napisał(a):Od ciiebie zadnego zetelnego kontrargumentu (oprocz stwierdzen ktore mozna odczytac jako ja wiem lepiej, i tak jest bo ja tak mowie

Z tego co pamietam podparłem sie w tej tezie głównie zdjęciami, i to one były "stwierdzeniem". chyba tego sie czepiasz?Reszta naszej dyskusji oddbiega nieco od "tezy"

Moses napisał(a):oraz wycieczek do tego ze edytuje posty

Łatwiej odpisywać, jak druga strona jest zdecydowana, nie trzeba co chwile sprawdzać czy aby czegoś nie dodała

Moses napisał(a):Ksiazek ktore wymieniles nie czytalem, jezeli jest tam cos wspomniane o tym ze brali maski ze soba, prosze zacytuj (tytul autor wydanie strona)

Nervous napisał(a):A na razie sobie zobacz ksiązkę "US Army Uniform of the Vietnam War" Shelby'ego Stantona i "US Army Infantry, LRRPs, and Rangers in Vietnam" Paula Miraldiego.

Odpowiednio według tytułów strona od 53 do 57 i strona 118. Tym dwum autorom ufam.

Moses napisał(a):Pozatym wychodzi na wierzch u ciebie brak praktycznego zastosowania sprzetu, bycia z tym wszystkim na dluzszym wypadzie, korzystania w symulowanych sytuacjach z danych rzeczy

Aaaaa, rozumiem że Ty ze swoim sprzetem byłeś w ogniu walki, musiałeś go nosić bo od tego zalezało Twoje życie, w kazdych warunkach, w deszczu, w upale, po pas w wodzie?Chodziłeś w nim na patrole przez cały okres słuzby w strefie wojny?

Czy wyskawałeś z zimkami na strzelankę i zamiast amunicji miałes kulki?

Powiedź mi o jakim praktycznym zastosowaniu mówisz? Jaki dłuzszy wypad?Symulowane sytuacje????
Nervous

Postprzez Moses » 21 maja 2009, 17:41

Dzikei SAT Cong poczytam sobie, Jednakze zauwaz ze w spisach nie masz opisywanych ladownic tylko wyposazenie, to w czym je przenosili to juz indywidualna sprawa. Czasami bywa tak ze ze ladownica przeznaczona do czegos indywidualnie wykorzystywana jest do czego innego. Dlatego zdjecie pana noszocego maske na tyle plecaka moze mi sygerowac ze ta ladownica, bylo do czego innego przeznaczona, bo z praktycznego punktu widzenia jest to kretynizm.

Nervous nie jestem osoba ktora biega tylko kilka godzin w soboty na strzelanki, ale tez nie bylem pod ogniem walki, jednakze bylem na kilku dniowych "wypadach" wiec makm pewne doswiadczenie praktyczne co do sprzetu. Jak dla mnie wszystko zostalo wyjasnione i koncze ta dyskusje :)
Moses

Postprzez SAT CONG » 21 maja 2009, 18:06

Moses napisał(a):Dzikei SAT Cong poczytam sobie, Jednakze zauwaz ze w spisach nie masz opisywanych ladownic tylko wyposazenie, to w czym je przenosili to juz indywidualna sprawa. Czasami bywa tak ze ze ladownica przeznaczona do czegos indywidualnie wykorzystywana jest do czego innego. Dlatego zdjecie pana noszocego maske na tyle plecaka moze mi sygerowac ze ta ladownica, bylo do czego innego przeznaczona, bo z praktycznego punktu widzenia jest to kretynizm.

Słuchaj ktoś pytał ja odpisałem to co wiedziałem i co uważam za jedyna prawdę.. Każdy ma prawo do swojego zdania Ty mnie akurat nie przekonałeś swoimi argumentami. Masze podejście do reco jest odmienne ty się domyślasz i spekulujesz co tam mogło być a ja to nosze. Dla mnie to Ty możesz tam nosić nawet ciepłe skarpetki.I jak bym tak podchodził jak Ty do tych spraw to zamiast magazynków w bandolierze nosił bym fajki bo pasują, a w LAWa po to bo 0,5 litra wódki wchodzi a w plecaku mięćuśią podusie i kocyk w kwiaty. Sorry ale ja jestem ortodoksem w tych sprawach :]
SAT CONG

Postprzez Moses » 21 maja 2009, 18:22

Spoko. Jednakze zapraszam na kilkudniowy spacer z tym stuffem :) Dobra dla mnie koniec tematu. Pozdrawiam
Moses

Postprzez SAT CONG » 21 maja 2009, 18:35

Moses napisał(a):Spoko. Jednakze zapraszam na kilkudniowy spacer z tym stuffem :) Dobra dla mnie koniec tematu. Pozdrawiam

Spoko spoko :) Zaliczyłem kilka miedzy innymi wakacyjny wypad 10dniowy w bieszczady i kilka zimowych. Więc wiem co to znaczy kilka kilo na garbie :) Ktoś mi kiedyś powiedział ze oni nie mieli wyboru więc my tez nie mamy ;)
SAT CONG

Postprzez Moses » 21 maja 2009, 19:05

No to moze kiedys wspolny sie zaliczy :)
Moses

Postprzez M » 21 maja 2009, 20:39

Nervous, Moses, prosze bez prywatnych wycieczek. :cisza:
Repliki ASG - Akcesoria
http://www.defcon.com.pl
Serwis wypożyczalnia replik
M
Administrator

Postprzez Co Lima » 22 maja 2009, 11:02

Oto zdjęcie Macv-Sog w maskach wiec czasem je nosili...

[ Dodano: 2009-05-22, 12:03 ]
Tlko czemu to zdjęcie jest takie jasne??? Czy ktos potrafi to zmienic na tym forum???

[ Komentarz dodany przez: moron: 2009-05-22, 13:22 ]
jak klikniesz na nim to sie pojawi w nowym oknie prawidlowe
Ostatnio edytowano 22 maja 2009, 12:22 przez Co Lima, łącznie edytowano 1 raz
Co Lima

Postprzez Nervous » 22 maja 2009, 13:25

Co Lima napisał(a):Oto zdjęcie Macv-Sog w maskach wiec czasem je nosili...
Obrazek
Nervous

Postprzez SAT CONG » 24 maja 2009, 22:57

Co Lima napisał(a):Oto zdjęcie Macv-Sog w maskach wiec czasem je nosili...

Pewnie ze nosili bo są na to dowody choćby tak jak wspominałem na stornie weteranów Co L i zamieszczona tu fotka. Ciężko znaleźć fotki LRRP/RANGER( i wszelkiej maści sił specjalnego przeznaczenia) z samego patrolu a nie wspomnę już o fotkach z pola walki w maskach. Chłopaki nie zaprzątali sobie tym głowy skoro mieli pogotowie gazowe bo mieli inne problemy na głowie :) .
SAT CONG

Postprzez Moses » 04 cze 2009, 13:51

Jak tak bardzo opieracie sie na zdjeciach to nie zapomnijcie o zakupie takich koszykow

Obrazek
"Naszymi atutami jest szybkość i czas, a nie siła uderzeniowa" - T.E Lawrence

www.alphadetachment.wordpress.com
Stand beside, or step aside, We're on the frontline
Moses

Postprzez Panek » 04 cze 2009, 15:36

Daj sobie spokój, co?
In Vietnam, the wind doesn't blow - it sucks

ŁYCHA!!!!!!!!!!
Panek

Postprzez Moses » 04 cze 2009, 15:39

ktos nie ma poszczucia humoru ;)
"Naszymi atutami jest szybkość i czas, a nie siła uderzeniowa" - T.E Lawrence

www.alphadetachment.wordpress.com
Stand beside, or step aside, We're on the frontline
Moses

Postprzez Nervous » 05 cze 2009, 19:40

O, widzę Moses wrócił z patrolu i sypie dowcipami jak asami z rękawa.

Śmieszny żart zawsze śmieszy, żałosny wywołuje tylko lekki grymas na twarzy który od biedy można nazwać uśmiechem.
Nervous

Poprzednia strona

Powrót do NAM Era